SEMINARAS  

2017 m. birželio mėn. 24 - 25 d.

 

Geštalto terapijos požiūris į nerimą. 

Geštalto terapija nerimo išgyvenimų atvejais.

 

Seminaro dalyviai susipažins su dabartiniu į santykį orientuotos geštalto terapijos požiūriu į nerimą bei geštalto terapijos taikymu įvairių nerimo išgyvenimų atvejais: panikos priepuolių, fobijų, obsesinių – kompulsinių sutrikimų bei kitais atvejais. 

Seminaras susidės iš teorinių paskaitų, praktinių demonstracijų ir patyriminių užsiėmimų.  

  • Paskaitų metu bus pristatytas geštalto terapijos požiūris į nerimą, pabrėžiantis tai, jog nerimas yra holistiškai patiriama organizmo sujaudinimo būsena, kada trūksta paramos veiklai nukreiptai į poreikio patenkinimą. Figūros/fono vystymasis sutrinka, kadangi žmogus baiminasi rizikuoti ir atrasti kūrybiškus sprendimus abipusiškai tenkinančiam kontaktui. Sujaudinimas išgyvenamas, tačiau organizmas yra užblokuotas. Kad nerimas transformuotųsi į susijaudinimą ir energijos mobilizaciją veiklai, reikalinga parama, kuri psichoterapijoje ateina iš terapinio santykio, kuriame kliento poreikiai yra pripažįstami ir vertinami.
  • Seminaro dalyviai susipažins su esminiais terapiniais orientyrais ir praktinėmis nuorodomis kaip psichoterapiškai dirbti su skirtingais klientų nerimo išgyvenimais (panikos priepuolių, fobijų, obsesinių– kompulsinių sutrikimų ir kitais atvejais) bei stebės praktines psichoterapinio darbo demonstracijas.
  • Patyriminių užsiėmimų metu seminaro dalyviai praktiškai mokysis konkrečių terapinių įgūdžių ir specifinių intervencijų, reikalingų psichoterapinėje praktikoje, dirbant su klientais išgyvenančiais panikos priepuolius, fobijas, obsesinius – kompulsinius sutrikimus bei kitais atvejais.  

Seminaro vadovas: Jan Roubal, MD, Ph.D yra psichiatras, psichoterapeutas, psichoterapijos mokytojas ir supervizorius bei Masaryko universiteto (Brno, Čekijos Respublika) psichoterapijos profesorius. 

Jis taip pat yra Europos geštalto terapijos asociacijos (EAGT) tikrasis narys, sertifikuotas Europos geštalto psichoterapeutas ir akredituotas supervizorius pagal EAGT nuostatus bei sertifikuotas Europos psichoterapeutas pagal Europos psichoterapijos asociacijos (EAP) nuostatus. 

Dr. Jan Roubal moko psichoterapijos bei dirba psichoterapijos tyrimų centre Masaryko universitete bei yra EAGT tyrimų komiteto pirmininkas, Europos psichoterapijos asociacijos, psichoterapijos tyrimų ir psichoterapijos integracijos tyrinėjimo draugijų narys. Jis skelbia publikacijas daugiausia skirtas psichoterapijos taikymui klinikinėje praktikoje bei yra bendraautorius ir redaktorius trijų knygų: „Dabartinė psichoterapija" (Portalas, 2010), „Geštalto terapija klinikinėje praktikoje: Nuo psichopatologijos iki kontakto estetikos" (FrancoAngeli, 2013) ir „Įgyvendinant tyrimų tradicijas geštalto terapijoje“ (Cambridge Scholars Publishing, 2016). 

Akademinės pažymos:

  • Seminaro dalyviui bus išduodama akademinė pažyma, liudijanti apie dalyvavimą seminare bei valandų skaičių surinktą seminaro metu.
  • Seminaro valandų skaičius - 18 val.

Seminaro kalba: anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.       

Seminaro data: 2017 m. birželio mėn. 24 – 25 d. 

Seminaro tvarkaraštis:

  • Birželio mėn. 24 d. (šeštadienis): 10 – 19 val.
  • Birželio mėn. 25 d. (sekmadienis): 10 – 19 val.

Seminaro vieta: Kaunas, Laisvės al. 84-9.    

Seminaro kaina: 210 Eur.

Registracija: Norinčius dalyvauti seminare, prašome registruotis telefonu 8-699-54647 arba elektroniniu paštu: rytis@gestalt.lt  (Pastaba: pirmą kartą dalyvaujančius Kauno geštalto studijų centro mokymo programose, prašome el. paštu atsiųsti užpildytą dalyvio registracijos formą:  http://www.gestalt.lt/dalyvio-registracija).